İZZET BAYSAL VAKFI

İzzet Baysal Vakfı'ndan 500 Aileye Destek


İZZET BAYSAL VAKFIN’dan ihtiyaç sahibi ailelere 500.00O TL (Beş yüz bin lira) DESTEK!

2019 un aralık ayında Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkıp, bütün dünya ülkelerini ve Türkiye’yide etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle Vakfımız Başkanı Ahmet Baysal’ın isteği üzerine Yönetim Kurulu üyelerimiz görüntülü telekonferans ve telefon görüşmeleri sonucunda aşağıdaki anlamlı karar,İzzet Baysal Vakfı yönetim kurulu tarafından oy birliğiyle alınmıştır.

Vakfımızın Kurucusu İzzet Baysal’a Bolulular BABA diye hitap etmektedirler. İzzet Baysal da, Vakfı Bolulu evlatlarına emanet etmiştir. Eğitim ve sağlık anlamında büyük yatırımlar yapan İzzet Baysal Vakfı bu yatırımları devam ederken bile; Bolu halkının acılarına merhem olmayıda hiçbir zaman unutmamıştır. 1999 Depreminde Bolu Milli Eğitim Müdürlüğünün tekrar eğitime başlayabilmesi için yedi okula ihtiyaçları olan toplam 32 derslikli prefabrikler yaparak geleceğimizin teminatı olan öğrencilerin eğitiminin aksamamasını sağlamıştır. Bugün ise 2020 yılı Mart ayında tüm dünyada pandemi olarak ilan edilen Koronavirüs ilimizde yaşayan vatandaşlarımız arasında da büyük endişe yaratmıştır. Bu büyük salgın döneminde Vakfın Yönetim Kurulu üyeleri yine anlamlı bir karar almışlardır. Bolu merkez ve ilçelerinde yaşayan en fazla ihtiyaç sahibi 500 ailenin tespit edilerek bu mağdur ailelerin her birine 1000’ er TL yardım etme kararı alınmıştır. Bu aileler Bolu Valiliği ve Bolu Belediyesi ilgili birimleri ile yapılan görüşmeler sonucunda Vakıf mütevelli üyelerimiz tarafından büyük bir titizlikle tespit edilmiştir. Bolu merkez ve ilçelerinde yaşayan 500 aileye Vakfın öz varlığına dokunmadan, Vakfın gelirlerinden elde edilen ilave mal varlığından acıları dindirmek, yaralara bir nebze de olsa merhem olmak için, Vakıf senedine uygun olarak ilimizdeki 500 ihtiyaç sahibi aileye 500.000-TL maddi yardım yapılmıştır. Yardımlar kişilerin banka hesaplarına

10-13.04.2020 tarihleri aralığında yatırılmıştır. Banka hesapları olmayan ailelere yapılan yardımlar; Vakıf mütevelli heyet üyelerimiz Fatih Yamaner, Kemal Sert ve Mustafa Meterelliyöz tarafından iki gün içinde teslim tesellüm fişi ve imza karşılığında ihtiyaç sahibi ailelere evlerinde ziyaret ederek bizzat elden ulaştırılmıştır. Aynı zamanda Milli Dayanışma Kampanyası için açılan hesaba 50.000-TL yatırılarak toplam 550.000 lira maddi yardım yapılmıştır.

#